Świadkowie Jehowy nie posiadają wystarczającej wiedzy, aby prawidłowo rozumieć oraz głosić Boże Prawo.

Organizacja Świadków Jehowy powstała w 1870 roku, więc korzenie tego zboru nie miały żadnej styczności z chodzącym po ziemi Jezusem, nie byli oni naocznymi świadkami objawiania się Boga na ziemi, dlatego oczywiste jest, że wszystkie swoje wnioski oraz teorie wyciągają jedynie z suchych zapisów historycznych zawartych głównie w Biblii. (w żadnym wypadku nie zamierzam tutaj podważać wiarygodności Pisma Świętego, za chwile dokładnie dowiesz się co mam na myśli). Ktoś jednak mógłby powiedzieć, że przecież to samo można zarzucić przedstawicielom Kościoła Katolickiego, jednak nic z tych rzeczy, pomiędzy tymi dwoma grupami istnieje ogromna przepaść, gdyż wszelkie dogmaty oraz prawdy wiary Kościoła Katolickiego, nie powstały tylko i wyłącznie po przeczytaniu słowa pisanego, tak jak to miało miejsce w przypadku Świadków Jehowy. Wszyscy ci, którzy jako pierwsi słuchali na żywo Jezusa wierząc w to co głosił, tworzyli już od tych pierwszych dni przyszłą społeczność Kościoła Katolickiego, słyszeli więcej oraz widzieli więcej sytuacji związanych z życiem Jezusa na ziemi, niż mamy obecnie zapisanych w Piśmie Świętym. Wszyscy ci ludzie mieli z Nim bliski kontakt, dlatego nie musieli np. zastanawiać się nad tym, czy Jezus jest Bogiem, oraz czy Bóg może przeznaczyć na sprawiedliwe potępienie w piekle, oni to po prostu wiedzieli, ponieważ byli tam obok Niego i wyraźnie słyszeli i rozumieli to co mówił. Natomiast Świadkom Jehowy pozostało jedynie analizować suchy tekst, który nie prowadzi ich do prawdy, myślą, że dzięki analizie każdej Biblijnej literki osiągną pełne zrozumienie, polegają na domysłach oraz ludzkich rozumach, a przecież Boga nie da się poznawać w taki sposób!!!

Dowód:
-Obejrzyj jakikolwiek film fabularny.
-Potem zapisz na kartce w formie opowiadania wszystko to, co zapamiętałeś z tego filmu.
-Teraz daj przeczytać te zapiski innej osobie.
-I zadaj sobie pytanie: czy osoba, która to odczyta, będzie w stanie dokładnie, sekunda po sekundzie odtworzyć film który oglądałeś?

Oczywiście, że nie da się tego zrobić, ponieważ Ty nie dasz rady zapisać wszystkich szczegółów, nie zapamiętasz wszystkiego!!! (tym bardziej że przed rozpoczęciem oglądania filmu nie wiedziałeś, że później poproszę Cię, abyś wszystko to zanotował). Porównaj sobie teraz powyższe stwierdzenie z historią powstawania Nowego Testamentu oraz z historią powstawania jakichkolwiek innych zapisków różnych sytuacji, które miały miejsce w niedalekiej przeszłości, a przekonasz się, że literalna analiza tekstu, bardzo łatwo może zniekształcić rozumienie oryginału. Biblia nie opisuje każdego kroku Jezusa, każdej sekundy Jego życia na ziemi.

Problem ten jest jednak dużo szerszy niż mogłoby się to nam wydawać, otóż ich kierownictwo w swoim „Przekładzie Nowego Świata” świadomie niepoprawnie tłumaczy z języków oryginalnych niektóre wyrazy, tak aby poszczególne wersety pasowały do ich błędnych teorii. Naoczne dowody przedstawia w jednym ze swoich artykułów pan Piotr Andryszczak.

http://www.piotrandryszczak.pl/dlaczego-tak-przetlumaczono-pns.html

http://www.piotrandryszczak.pl/czy-swiadkowie-jehowy-dopasowali-werset-w-przekladzie-nowego-swiata-do-swojej-nazwy.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_%C5%9Awi%C4%99te_w_Przek%C5%82adzie_Nowego_%C5%9Awiata
—————————————————————————————————————————————
Ga 1,07 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieja wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelie Chrystusowa.
Ga 1,08 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelie różną od tej, która wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!
Ga 1,09 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelie różną od tej, która [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!
—————————————————————————————————————————————
Świadkowie Jehowy przed wyjściem do ludzi w celu głoszenia poprzekręcanej Ewangelii, uczą się na pamięć wyciąganych z kontekstu wersetów wierząc, że to, co robią jest dobre, bo tak mówi im „Ciało Kierownicze”, żonglują tymi wersetami podczas każdej rozmowy z niezaznajomionymi ze Słowem Bożym ludźmi, tak aby wciągnąć zagubione owieczki o małej wierze.

Świadkowie Jehowy odrzucają również tradycję, czyli jakąkolwiek, powtarzam JAKĄKOLWIEK ludzką ingerencję, robią to po to aby usprawiedliwić swoje sztywne, literalne podejście do Biblii, dzięki czemu widzą wielki sens w wojnach na słowa i wersety, co niestety jest ogromną przeszkoda stojącą na drodze do prawdziwego Jezusa, do praktykowania tradycji zachęca poniższy werset.
—————————————————————————————————————————————
2 Tes 2,15 Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się TRADYCJI, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.
—————————————————————————————————————————————
Kolejną problemem jest to, czy można głosić wszystkim dookoła, że jest się Bożym świadkiem, nigdy wcześniej naocznie nie doświadczając objawienia się Jego najświętszej postaci na ziemi? (dodatkowo odrzucając wszystkie Jego nadprzyrodzone cuda itp.) Takie nieszczere podejście do samego siebie oraz otoczenia, może służyć jedynie po to, aby w głupio-naiwny sposób próbować uwiarygodnić swoje kłamstwa.

Nie twierdze, że każdy Świadek Jehowy jest świadomym kłamcą, ale jestem przekonany, że są to ludzie zwiedzeni przez zwodzicieli [czytaj: Ciało Kierownicze].

Apeluje do wszystkich Świadków Jehowy!!! bycie prawdziwym Chrześcijaninem wymaga wielu poświęceń i ogólnie nie jest łatwe w dzisiejszej rzeczywistości, ale nie popadajcie w skrajności, zabraniając własnym dzieciom dzielić się z rówieśnikami cukierkami we własne urodziny!!! Z jednej strony potraficie obdarować ogromną miłością nowo przybyłą na Wasze spotkania osobę, a z drugiej strony zgadzacie się na śmierć swojego współmałżonka lub dziecka zabraniając przetoczenia krwi. PRZEBUDŹCIE SIĘ!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s